Co si vzít s sebou do nemocnice

03. 09. 2017
Pokud Vás čeká operace na ortopedickém oddělení Krajské nemocnice Pardubice, vezměte si s sebou do nemocnice:
  • své léky v originálním balení (ne v dávkovači, ne v odstřižených blistrech bez možnosti přečtení názvu léku)
  • interní předoperační vyšetření od praktického lékaře (je-li operace v celkové anestezii)
  • RTG či jinou obrazovou dokumentaci na CD (pokud nebyla zhotovena u nás)
  • přezůvky, pyžamo, župan, hygienické potřeby, ručník
  • doporučujeme vzít si s sebou knížku či časopis.

Na oddělení je k dispozici trezor a uzamykatelné skříňky, avšak v rámci předcházení nepříjemným situacím v případě odcizení cenností Vás prosíme, abyste s sebou do nemocnice nenosili zbytečně vysoký finanční obnos, šperky a drahou elektroniku.

Lékař, který Vás k zákroku objednává, Vám vždy sdělí, zda se bude jednat o výkon v lokální či celkové anestezii, a zda pro tento výkon bude nutná Vaše hospitalizace v nemocnici či nikoliv. Tato informace je zároveň napsána v ambulantní zprávě, kterou Vám lékař předá.  Operační zákroky jsou plánovány jedním z následujících způsobů:

Výkon v lokální anestezii bez hospitalizace s propuštěním po výkonu:  dostavte se v 7 hodin ráno na kartotéku ortopedické ambulance. Tentýž den budete operováni a následně po operaci propuštěni domů (nutné je zajistit si odvoz). Ráno se můžete nasnídat. Čas operace závisí na provozu a počtu pacientů, prosíme Vás proto o shovívavost. Může se stát, že na řadu přijdete až odpoledne. Doporučujeme vzít si s sebou i svačinu.

Výkon v lokální anestezii s hospitalizací a propuštěním druhý den:  dostavte se v 7 hodin ráno na kartotéku ortopedické ambulance, kde Vás přijme lékař. Tentýž den budete operováni a uloženi na našem lůžkovém oddělení. Druhý den ráno budete po převazu propuštěn/a domů, je nutné zajistit si odvoz mezi 8. - 9. hodinou.

Výkon v celkové anestezii s hospitalizací a příjmem ráno v den operace:  dostavte se nalačno v 7 hodin ráno na kartotéku ortopedické ambulance. Lékař Vás přijme, následně Vás bude čekat anesteziologické předoperační vyšetření, příjem na oddělení sestrou a ten den je plánovaná operace. Od půlnoci nejezte, nekuřte, pít můžete naposledy v 5 hodin ráno před výkonem, ale ne větší množství než 3 dcl nesycené minerální vody nebo hořkého čaje.

Výkon v celkové anestezii s hospitalizací a příjmem den před operací: dostavte se mezi 9.-10. hodinou na kartotéku ortopedické ambulance, budete odesláni na oddělení, kde Vás přijme lékař a sestra. V den příjmu Vás bude čekat anesteziologické předoperační vyšetření, následující den je plánovaná operace.

Propuštění z nemocnice probíhá obvykle po 9. hodině, doporučujeme zajistit si odvoz.
Pokud se nebudete moci dostavit k přijetí a operaci, informujte nás na tel:. +420 466 012 410

 

Požadavky na předoperační vyšetření u praktického lékaře najdete zde.
Požadavky na vyšetření před plánovanou implantací totální náhrady najdete zde.

https://www.high-endrolex.com/5